Jaguar Elektrikli Araba Fiyatları | I-PACE Özellikleri

Elektrikli araç dünyasında atılan ilk adımların mini, hatchback ve hafif sedan modeller olduğunu biliyoruz. Öncelikle Hybrid araçların giriş yaptığı bu pazarların artık 100% Elektrikli Araç kavramı ile devam ettiğine tanıklık etmekteyiz. Bu pazarın gelişimindeki hızın geldiği noktada elektrikli ağır ticari araçların bile prototipinin üretilmeye başlandığını biliyoruz.

Gelelim yazımızın içeriğinin ve başlığının sebebi olan SUV sınıfının Tamamen Elektrikli Araçları’ndan biri olan Jaguar I-Pace’e… Birleşik Krallığın efsanevi otomotiv markalarından biri olan Jaguar da elektrikli araç sektöründeki en iyi kozlarını oynamaya başladı.

Bu yazımızda sizlere yüzde yüz elektrikli olan Jaguar i-Pace’in özellikleri, ülkemizdeki modelleri ve fiyatları konusunda sizleri bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Şimdi birlikte aracımıza dair bilgilendirme notlarına göz atalım…

Jaguar Elektrikli Araba I-Pace Özellikleri

SE ve HSE olarak 2 ayrı model ile ele alacağımız aracın bu iki model arasında ülkemizde 128bin TL gibi bir fark var. SE Modeli 1.380.000 TL iken HSE modelinin fiyatı ise 1.508.000 TL’dir. (Bkz; TOGG 2022 YILI SONUNDA SERİ ÜRETİME GİRECEK)

jaguar elektrikli araba fiyatlari jaguar i pace ozellikleri
Jaguar Elektrikli Araba Fiyatları | I-PACE Özellikleri
Jaguar Elektrikli Araba

2×200 PS Elektrik motorun sağladığı 400 beygir güç ve 696 NM Tork ve sürekli 4 çeker özellikleri ile kusursuz bir SUV olan Jaguar i-Pace, sahip olduğu bu dinamik özellikler sayesinde 0 – 100 km hızlanma süresi 5 saniyenin altındadır. SUV sınıfındaki bir araç için tartışmasız “Çok İyi” atfedilebilecek bir değere sahiptir.

Hindistan’ın önde gelen dünya otomotiv devleri arasında yer alan TATA Motors’un alt kuruluşu olan Jaguar, 2013 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği C-X17 modeli SUV aracı ile bu pazara adımını atmıştır. Bunun sebebi ise Jaguar’ın 2000 yılına kadar ROVER Grubunun çatısı altında bulunurken, grubun dağılmasının ardından 2008 yılında TATA Motors tarafından Jaguar Land Rover Limited markasını kurdu…

jaguar elektrikli araba fiyatlari jaguar i pace ozellikleri otomobil arac
Jaguar I-PACE

Bu gelişmelerin ardından SUV sınıfına Jaguar namı ile adım atan TATA Grup, Elektrikli Araç pazarında da kozlarını ortaya koymuştur. İngiliz asaletini yeniden dirilten TATA Motors’u da ürettikleri bu eşsiz araç için tebrik ederek yazımıza son veriyoruz. (Bkz; Türkiye’deki ve Dünyadaki Uçan Araba Projeleri)

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*