Ukraynalı Politikacı UAF için Bayraktar TB2 Kampanyası Başlattı

Ukraynalı politikacı Serhiy Prytula, Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne (UAF) 3 adet Bayraktar TB2 S/İHA tedarik edebilmek amacı ile yeni bir bağış kampanyası başlattı. Toplamda 15 milyon doların toplanacağı kampanyaya destek çığ gibi büyüdü.

ukrayna hava kuvvetlerine 3 adet bayraktar tb2

İlk 12 saat içerisinde 5 milyon doların üzerinde bağışın toplandığı kampanyanın ilk 24 saatlik sürecinde ise hedeflenen 15 milyon doların 10,4 milyon dolarlık kısmı toplandı. Şimdiye kadar Ukrayna Ordusu için başlatılan en büyük bağış kampanyası olduğu belirtilen kampanyada hedef tüm parayı bir hafta içerisinde toplamak. (Bkz; Bayraktar Akıncı 4, Bayraktar TB2 ise 22 ülkeye ihraç edildi)

Baykar Teknoloji’den Ukrayna’ya Bayraktar TB2 Bağışı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ile başlayan süreçte birçok ülke ve dünya kamuoyu Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtti. Türkiye dahil birçok ülke ise Ukrayna’ya silah bağışı dahil olmak üzere çeşitli yardımlarda bulundu.

Bu kapsamda Baykar Teknoloji firması Litvanya’nın topladığı 6 milyon euro’ya yakın paranın insani yardım olarak dağıtılmasını talep ederken bir adet Bayraktar TB2’nin karşılıksız olarak verileceğini açıklamıştı. Benzer bir kampanya ise Serhiy Prytula Yardım Vakfı tarafından başlatıldı ve dünyanın dört bir yanından insanlar, bağış kampanyasına destek oldu.

Bağış Kampanyasına İlgi Büyük

Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne üç adet Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracının alınabilmesi için başlatılan kampanyaya ilgi büyük. Dünyanın dört bir yanından kampanyaya bağış yapan insanlar desteklerini Twitter üzerinden dile getirdi.

Sayın Serhiy, bütün kalbimle teşekkür ederim.

Bay Prytula, Polonya’dan selamlar.

Daha gururlu ve mutlu olamazdım. İsrail’den kucak dolusu sevgiler.

Paranızı harcamanın daha iyi bir yolu yok. Rusya cehenneme gidebilir.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*