FIRAT-M60T PROJESİNDE LOJİSTİK DESTEK

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında FIRAT-M60T projesi sözleşmesine yönelik sözleşme değişikliği imzalandı. Sözleşme değişikliği kapsamında M60T tanklarına kazandırılan ilave yeteneklerin yanı sıra ordumuz envanterindeki tankların savunma yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlandı.

ASELSAN tarafından FIRAT-M60T projesi kapsamında gerçekleştirilen tank modernizasyonlarında atış gücü ve beka yeteneklerinin arttırılmasının yanı sıra ürün garantisi dönemleri tamamlanan sistemlere üç yıl boyunca performans garantisi hizmeti veriliyor. ASELSAN, hem ürün garantisi hem performans garantisi döneminde yerinde bakım onarım desteği veriyor ve fabrika seviyesi bakım onarım faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında 7/24 çalışan ASELSAN müşteri destek hattına kullanıcı personelden gelen bakım onarım bildirimlerine ASELSAN tarafından ortalama 24 saat içerisinde müdahale edilmekte olup bu sayede gerek müşteri memnuniyeti gerekse de tankın idamesine yönelik yetenekler üst seviyelere çıkarıldı.

Ürün ve performans garantisi ile sözleşme kapsamında bulunan M60T tanklarında yer alan ürünlerimize özgü bir ürün desteği stratejisi geliştirilmiş olup harekât bölgesinde kullanılmakta olan kritik öneme sahip ürünlerimizin yüksek seviyede göreve hazır olmalarının sağlanması amaçlandı.

SST Sektör Başkanlığı tarafından imzalanan sözleşmede Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) ve Radar ve Elektronik Harp Sistemleri (REHİS) Sektör Başkanlıkları paydaş olarak yer alıyor.

m60t

FIRAT-M60T Projesi

FIRAT-M60T Projesi, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Operasyonları devam ederken ivedilikle hayata geçirildi ve modernize edilen tanklarımız ordumuzun kullanımına sunuldu. M60T modernizasyonu kapsamında dünya üzerindeki en modern tanklardan biri elde edilmiş olup tankların gerek yakın-orta mesafe atış kabiliyetleri, gerek yakın-uzak mesafe beka ve savunma yetenekleri gerekse de tankların ve personelin idamesine yönelik yetenekler üst seviyelere çıkarıldı.

Entegrasyonu gerçekleştirilen her bir tank, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından doğrudan operasyonlarda kullanıldığı için modernize edilen tanklar askeri personel ile birlikte çok yoğun testlere tabi tutuldu. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Operasyonuna katılan tankçı personel tarafından ASELSAN modernizasyonu sonrasında tankların ATGM tanksavar füzelerine karşı çok büyük bir başarı sağladığı ve aynı zamanda meskun mahalde tankların operasyonel yeteneklerinin arttırıldığı bildirildi. ASELSAN tarafından üretilen sistemler muharebe ortamında başarısını ispat etmiş (Combat-Proven) olup modernizasyonu gerçekleştirilen tanklar halen aktif olarak göreve devam ediyor.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*