Savunma Sanayi Videoları | Belgeseller, Ürünler…

Savunma sanayi videolarını izlemek savunma sanayi ve havacılık meraklılarının sevdiği aktivitelerden birisi konumunda. Bu yazımızda sizlere seveceğinizi düşündüğümüz savunma sanayi belgesellerini, başarı hikayelerini, ürün tanıtımlarını ve bazı video içerik üreticilerini listeledik. Keyifli okumalar…

devam eden turk savunma sanayi projeleri fuze gemi ucak motor savunma sanayi videoları

Akıncı Belgeseli – Savunma Sanayi Videoları

Türk savunma sanayii firmaları tarafından yapılmış en etkili PR çalışmalarından biri şüphesiz Akıncı Belgeseli’dir. Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın hikayesini konu alan belgesel Türkiye’de büyük ilgi görmüş ve Youtube’de 5 milyondan fazla tık almıştır. (Bkz; AKINCI BELGESELİ 5.000.000 KEZ İZLENDİ)

14 Mart 2021 – Teke Tek Bilim

14 Mart 2021 tarihinde Fatih Altaylı tarafından sunulan teke tek bilim programına TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil konuk olmuştur. Bu güzel yayını izlemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

KF-X ve MMU karşılaştırması – Tolga Özbek

Temsili olarak seçtiğimiz bu videoyu izlemenizi öneriyoruz. KF-X savaş uçağı hakkında teknik terimlerden uzak ve faydalı bir video olmasının yanında Tolga Özbek, KF-X projesi Üzerinden Türkiye’nin Milli Muharip Uçak projesini de değerlendiriyor. Ancak dediğimiz gibi bu temsili olarak seçtiğimiz bir video. Tolga Özbek videolarını izlemenizi önerdiğimiz, havacılık alanında deneyimli bir gazeteci ve video içerik üreticisidir.

Teknik Konular 10 – Ayhan Tarakçı

Savunma sanayi videoları listemizin bir diğer temsili üyesi ise Ayhan Tarakçı Tarafından hazırlanan Teknik Konular serisinin 10’uncusu, “Elektrikli T-629 İnsansız Helikopteri ve F-35 Projesinin İptali” videosu. Savunma sanayii içerikleri barındıran güncel bir video. İzlemenizi tavsiye ederim.

Atmaca Milli Gemisavar Füzesi – Murat Yaralı

Eski bir Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DzKK) subayı olan Murat Yaralı, Türkiye’nin kaliteli savunma sanayi videoları üreten video içerik üreticilerinden biri. Deniz sistemleri başta olmak üzere tüm savunma sanayii konularında içerik üretiyor. Temsili olarak seçtiğimiz videosu ise yerli gemisavar füzemiz olan Atmaca hakkında. İzlemenizi tavsiye ederiz.

Ağ Merkezkli Sohbetler – Bölüm 18

Video ne kadar temsili olarak eklenmiş olsa da çok değerli bir video konumunda. Defence Turk’un Youtube kanalında hazırladığı Ağ Merkezli Sohbetler video serisinin 18. Bölümünde konuk TÜBİTAK SAGE Genel Müdürü Gürcan Okumuş. AKDOĞAN FÜZESİ ve GÖKDOĞAN VE BOZDOĞAN HAVA-HAVA FÜZELERİ başta olmak üzere birçok konuda çok değerli bilgilerin bulunduğu bu videoyu ve Defence Turk Ekibinin diğer savunma sanayi videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*